Wednesday, July 15, 2015

HAUL!!!Hey girls,
So today I want to show you my new thing that I bought or get as a present , the last month – month and a half. First of all I want to tell you that my collection of cosmetic products is getting bigger very fast, so I think is time for me to speed up the using a little bit , so in the next period you will see more review and empty post .Let me know down in the comments if you want to read a review for some special product from this haul. 

Здраво девојки,
Денес со овој пост , сакам да Ви ги претставам моите нови производи кои ги купив или добив на поклон последниве месец до месец ипол.  Пред се сакам да Ви кажам дека мојата колекција на козметички производи станува се поголема многу брзо, па затоа мислам дека е крајно време да го забрзам трошењето на производите. Затоа во наредниот период, на мојот блог ќе можете почесто да читате рецензии и постови за потрошени производи.Доколку сакате да Ви напишам рецензија за некој производ од овие новитети, напишете ми подолу во коментарите.

So this is what is new :
                                        -          Aura brushes- I was looking for a long time now for a perfect make up   brushes(quality and price) and I finally found it in this Aura collection.
 More info of them you will read in the next posts .

Ова се новитетите :
                               -         Аура четки за шминкање- доста долго време бев во потрага по перфектни четки за шминкање според мене(со добар квалитет и прифатлива цена),
и конечно ги најдов во колекцијата на Аура.
 Повеќе информации за овие четки ќе може да прочитате во 
моите наредни постови.
  
-          Shauma mirror gloss 24h regenerator
-          Shauma Nectar nutrition whit orange extract regenerator


-          Shauma mirror gloss 24h регенератор за коса
-          Shauma Nectar nutrition  регенератор со екстракт на цвет од портокал 

-          Balea marigold cream
-          Balea piling – soft body piling that has amazing fragrance of citrus fruit
-          Balea spray on bodi lotion – innovation in the body care cosmetic 


-          Балеа мелем од невен кој и помаг ана испуканата кожа да се регенерира
-          Балеа пилинг- нежен пилинг со извонреден мирис на цитрусни овошја
-          Балеа спреј лосион за тело- иновација во козметиката за нега на тело
 

-          Afrodita cosmetics calendula face cream- great product for face skin regeneration
-          L’oreal Ideal fresh face tonic
-          L’oreal triple active face cream
-          Garnier Pure active face gel- washing gel whit a little bit of piling , for problematic face skin whit acnes
-          Garnier skin naturals face washing gel- detoxifying grape extract face washing gel whit B5 vitamin


-          Афродита крема за лице со невен – крема која ја регенерира кожата на лицето
-          L’oreal  tonik za licea
-          L’oreal крема за лице
-          Garnier Pure active гел за миење лице- гел за миење лице со ситни зрнца за нежен пилинг, наменет за проблематична кожа со акни
-          Garnier skin naturals гел за миење лице- детокцифирачки гел со екстракт од грозје збогатен со витамин B5

   
-          3 nail polishes from the Golden rose collection, 2 from the rich color line in the coors 109 and 65, and one from the selective line in color 08.
-          Eveline gel look top cote
-          3 лакови за нокти од колекцијата на компанијата Golden rose, два од Rich color линијата во боја 109 и 65, и еден од selective линијата во боја 08.
-          Eveline гел надлак
 

-          Aura Correct me skin concealer- face skin concealer in color 302 pastel beige for covering the inperfections in the face and for highlighting the face.
-          Malena nude lip gloss
-          Labello fruit shine –watermelon lip balm


-          Аура коректор за лице ,кој истовремено прави корекции на неправилностите и ги истакнува деловите на лице кои вие ќе посакате
-          Малена сјај за усни
-          Labello балзам за усни со мирис на лубеница

-          Flormar pretty compact  blush-on – blush and bronz combo
-          Ziaja hand cream whit coconut extract 

-          Flormar компактна комбинација на руменило и бронзер
-          Ziaja крема за раце со екстракт од кокос


No comments:

Post a Comment