Wednesday, March 23, 2016

Galafarm Sensilis Feet CareHey girls,
Welcome. Winter is period of the year ,in which the skin gets more dry, especially the foot skin, so you have to hydrate and take care of her.
 Because of that, I ordered, as you all were able to see in my haulpost,  the Galafarm Sensilis foot cream and foot spray .
The cream came in a plastic white packaging of 100ml . It has interesting fresh fragrance, and is very soft to the skin. After this foot cream, my foot start to be more soft and hydrated. I used it every night before going to bed, because in that way, the cream will be on the feet all night.
The Sensilis spray, is a spray whit the extract of tea tree and it’s very relaxing. I use it 2-3 times in a week, after a great shower. 
In that case, my feet are more relaxed and revitalized .  I think that this 2 products are very good , totally recommended them. 
 
Здраво девојки,
Зимата е период кога ,поради ладното време, кожата страда многу и брзо се суши. 
Особено, страда коѓата на стапалата, па тие стануваат доста суви , а често пати може и да се создадат мали пукнатини на неа. 
Сето тоа е резултат на недоволната хидратизација, и као што напоменав ладното време. За да не дојде до овие проблеми на моите стапала, јас започнав да ги користам двата препарати на компанијата Галафарм ,кои можевте да ги видите во мојот пост во кој Ви ги прикажам сите новитети на Галафарм кои пристигнаа кај мене.
Станува збор за кремата за грува и задебелена кожа , и спрејот за стапала со екстракт од чајно дрво.
Sensilis кремата за груби и задебелена кожа, доаѓа во пакување од 100мл , класична туба од која едноставно може да го истиснете производот.
 Самиот производ има интересен пријатен мирис, мене ме потсетува на невен, бела по боја и лесно нанеслива на кожатаж. Исто така лесно се впива со кружно нанесување на посакуваните делови на кожата на стапалата. 
Јас ја нанесувам на цело стапало во мал слој навечер, бидејќи така може да се впива и да остане на кожата цела ноќ. 
Одлична крема и навистина ја врши онаа работа за која е наменета.
 Sensilis спрејот за стапала со екстракт од чајно дрво, доаѓа во пакување од 120мл, пласитчно шише кое има прскалка на површината што го прави многу практичен за користење. 
Има доста специфичен ,освежувачки мириси не еукалиптус и чајно дрво што прави да се чуствувате пријатно по нанесувањето .
 Јас го користам еднаш до два пати во неделата по туширање, така моите стапала се релаксирани и дополнитело негувани.
 Иако овој спреј првенствено е наменет за стапала кои имаат габични инфексии и непријатен мирис, јас немам ниту еден таков проблем но, сепка уживам да го користам затоа што им дава свежина на стапалата и ги опушта.
 Исто така е доста добар за уморни стапала на кои по напорниот ден ,им е потребна релаксација. 

2 comments: