Wednesday, March 16, 2016

Eucerin HYALURON-FILLER CC!!
Здраво девојки,
Денес сакам да Ви претставам еден произво кој е наменет на зрела кожа и кој ќе Ви помогне на сите Вас кои имате проблем со брчките, да ги намалите  и израмните без хируршки интервенции.
Тоа е HYALURON-FILLER CC дневен крем со тројно подмладувачко дејство.
 
Ги изедначува несовршеностите на кожата и дава свеж и изедначен изглед , исполнувајќи ги дури и најдлабоките брчки од внатре.
HYALURON-FILLER CC кремите против брчки, наменети сезасите остроумни жени кои сакаат да ги намалат брчките и да имаат изедначен тен на кожата.  Станува збор за подмладувачки CC крем со троен ефект на синтеза на хијалуронска киселина, клинички тестиран кој обезбедува брз, безбеден и долготраен природен изглед на кожата.
Содржи уникатна високо ефикасната формула која комбинира хијалуронска киселина и сапонини (природен екстракт од никулците на соја) кои ја стимулира сопствената синтеза на хијалуронска киселина во клетките на кожата, исполнувајќи ги и најдлабоките брчки од внатре и изедначувајќи го тенот.
Затаацелденес пред поголем број на медиуми и фармацевти презентација за правилната нега на возрасната кожа одржи д-р Соња Петрушеска специјалист – дерматовенеролог.Таа истакна декаеден од главните фактори за стареење на кожата е намалената содржина на хијалуронска киселина во кожата, што предизвикувагубење на волуменот и формирање на брчки.HYALURON-FILLER CC предизвикува инстантно видлив хидратантен ефект:брзо го враќа волуменот на кожата и видливо ги редуцира брчките. Биоактивните сапонини ја стимулираат сопствената синтеза на хијалуронска киселина во дермисот на кожата, акожното сврзно ткиво под брчките се пополнува од внатре кон надвор.Овие ефекти ги потврдија клиничките и дерматолошките студии во кои беа вклучени 180 доброволци, а кои ја докажаа значителната ефикасност во пополнувањето на брчките и високата компатибилност на овие формулации со кожата.
Постојат две нијанси од Hyaluron-Filler CC крема, и тоа светла и средно-темна нијанса, кои содржатобоени пигменти кои брзо се топат на кожата и ѝ даваат поизедначен, свеж изглед, прекривајќигикожнитенесовршености.Хијалуронската киселина и глицин- сапонин навлегуваат многу подлабоко во епидермисот каде ја стимулираат синтезата на сопствената хијалуронска киселина на кожата, со што сврзното ткиво и брчките се исполнуваат од внатре – подобро од било кога. Овој производ содржи и заштитен SPF 15соUVA филтер, којштити од штетните  UV-зрации превенира прерано стареење на кожата.
Присутните на настанот имаа можност да поставуваат прашања, да ја пробаат кремата, и да добијат различни дерматолошки совети.
Д-р Петрушевска објасни дека додавката CC(Complexion Correction/Color Correction), претставува напреднаиподобрена верзија на BB крем, лесна ибрзоапсорбирачка крема која ги прекрива несовршеностите на кожата и дава мазен и изедначен тен/сјај, ја измазнува кожата, го намалува црвенилото и ги намалува порите. Овој медицински козметички производ може да се користи и како основа за шминказа жени кои преферираат природен тен.
Кожата е огледало на убавината и здравјето, и токму затоа треба постојано да се грижиме за неа!
 
 

No comments:

Post a Comment