Friday, July 22, 2016

Look Of the Week #3

Здраво девојки, како и секој Петок, така и овој , за Вас припремив една модна комбинација која овој пат ја надополнив со 3 предлог идеи на лесни фризури кои може да ги направите сами. 

Модел на фустан кој ме воодушеви ова лето. Интересна и едноставна комбинација на лесни материјали и одличен летен стил . Комбинацијата на бои од која е изработен горниот дел, дава доза на елеганција и можност за надополнување на аутфитот со добри парчиња на накит. Извонреден модел кој може да го вклопите во дневна релаксирана или вецерна елегантна комбинација.
Со овие три туторијали направете, лесно и едноставно , одлична фризура која совршено ќе се вклопи со овој аутфит. 
*сите слики се преземени од интернет 
линкови :
http://www.prettydesigns.com/simple-hairstyle-tutorial/


No comments:

Post a Comment