Friday, September 11, 2015

August FavoriteHey girls,
Welcome to my blog. Today for you , I’m posting my August favorites. This month, I have not use a lot of products, and I don’t have many products in my favorites. So here are the products that I have been loving this last month:

Biotherm oil therapy body lotion- I love and use this body lotion all August. It has great orange fragrance and makes your skin so smooth, soft and nourished.
Syoss shampoo- great shampoo for thin hair because it gives a volume to the hair. After using it, your hair looks shiny and healthy, and you can easy groom your hair.
Avon naturals body spray whit vanilla – another great product for the hot summer days. This is some kind of perfume but in lighter option. I love this product because he gives me a freshness in this hot summery days.
Nivea calm&care roll-on – the best nivea product that I have used until now.
Ziaja coconut hand cream- interesting hand cream that gives the necessary  moisture to the hands. Also has the real coconut fragrance that will stay all day on your hands.

Oriflame nautrals corective stick – a product that save me in this hot days because my skin start to be so oily and I start to have acnes all over my face. This magic product, I was applying in the night before I go to sleep , and the next morning the acne where I put the stick was gone. I totally recommended this product.

Nivea mattifying cream- as I sad, this summer my skin start to be very oily , and I have a lot of problems whit my face until I discovered this cream that calmed my face skin.
And the last 4 favorites for this month are a nail products, the first is the 8in1 Eveline total action nail polish that solve all my problems with my nails; the Aura Color Off nail polish remover  without aceton that removes instantly the nail polish from my nails, and 2 nail polishes also from Aura in color 56 from the prossesional line  and 502 from the nail beauty line. 

  Здраво девојки,
Добродојдовте на мојот блог.Денес ќе Ви пишувам за моите Августовски фаворити. Овој месец , како и цело лето, не користев многу козметички производи , па затоа и немам многу производи кои се мои фаворити.Ова се производите кои ги обожавав изминатиов месец:
Biotherm oil therapy лосион за тело – ова е еден од производите кои ги обожавав и користев цел Август. Овој лосион за тело има извонреден мирис на портокал, доста е лесен кога ќе го нанесете на кожата и прита и дава мекост на кожата и ја негува длабински.
Syoss шампон- одличен шампон особено за вас кои имате слаба коса, бидејќи овој производ и дава волумен на косата.По неговото користење косата е полна со волумен и сјај, негувана и лесна за расчешлување.

Avon naturals body spray- уште еден производ кој е извонреден за летните денови. Спреј за тело со мирис на ванила кој на лесен начин ви дава свежина .
Nivea calm&care roll-on- најдобриот рол-он кој сум го пробала до сега и мојот омилен производ на компанијата Нивеа. Дава неверојтна свежина на пазувите преку целиот ден и истовремено ги негува.
Oriflame nautrals corective stick- можам да кажам дека овој производ ме спаси во овие жешки летни денови. Ова лето мојата кожа на лицето од нормална стана многу мрсна и со самото тоа почнаа да се појавуваат акни по неа. Од олемиот број на различни производи кои ги пробав ,овиј беше производот кој ме спаси. Стикот го нанесував секоја вецер пред спиење на самите акни, и веќе следното утро тие беа исчезнати.
Nivea mattifying cream- како што напоменав погоре, ова лето имав проблеми со мрсна кожа , а оваа крема беше производот кој ги реши сите мои проблеми со кожата на лицето
И последните 4 фаворити за овој месец се производи за нокти, прв е Евелин 8во1 лакот кој ги реши сите мои проблеми со кршливи нокти, одстранувачот на лак за нокти на компанијата Аура кој стана мој тотален фаворит кога станува збор за одстранувачи на лак за нокти, бидејќи успеа да ги одстрани и нај јаките светки од моите нокти, и 2 лака за нокти кои ги носев постојано овој месец, а станува збор за лаковите на компанијата Аура и тоа во број 56 од линијата professional кој има виолетово розова нијанса, и 502 од линијата nail beauty кој има валкано розова нијанса.
Тоа е се за овие фаворит, се надевам дека ви се допадна овој пост. Кои се вашите фаворити за изминатиот месец?


2 comments:

  1. Odlicen post, mene kremata za lice na nivea mi bese omilena za letnot period :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ti blagodaram. Jas ja koristam postojano odkako ja otkriv ;)

      Delete