Thursday, January 28, 2016

January FaavoriteHey girls,
Welcome to my blog. Today I want to present you the products that I used the most in January and they become my favorites this month. Some of them are my favorites for months now, and some are new products in my everyday routine. Let start:
For the beginning , my absolutely discovery this month was the body lotion from Mixa. It’s a  body balm repairing surgras for sensitive skin and extra dryness. It is very light on the skin,  makes her very soft and smooth , and the think that I like the most is that this product is paraben and alcohol free. 
Здраво девојки,
Добро дојдовте на мојот блог. Веќе е крај на месецот и мислам дека е вистинско време за фаворитите на месец Јануар. Овој месец немав многу производи кои ги користев но, сепак некои од нив ги оделив како тотални фаворит.Некои се нови , а некои се повторуваат постојано во моите фаворити. Можеби некои од нив се и Ваши фаворити. Ако е така напишете ми во коментарите подолу. Да почнеме:
На почеток, како тотален фаворит за овој месец, сакам да Ви го претставам новото млеко за тело кое го пробав, односно ново за мене, а тоа е млакото за тело на Mixa и мора да кажам дека сум воодушевена. Иако со малку повисока цена од вообичаените дрогериски производи од овој тип, се одлучив да го пробам без предходно да прочитам некои препораки и рецензии. И воопшто не зажалив бидејќи ова е извонреден производ . Намет е за многу сува и осетлива кожа, и одлично се однесува кога ќе биде нанесен на таква. Лесно се впива но, подолго време се задржува влажност на кожата па потребни се 10-15инути да се исуши Вашата кожа. Исто така ,кај ова млеко многу ми се допадна тоа што во себе не содржи парабени и алкохол.Also like a favorites this month I have 4 Aura products, the nail polish remover , 2 nail polishes one from the inches line in color 339 and the other from the Glitter line in color 55.Also there is the angled brush perfect for countering. Like all the previous months ,also this month the Max factor 3in1 foundation and the neutral palette from Avon are in my favorites of the month because I used them everyday.
A new product for me is the Afrodita shower gel whit raspberry cream. I like a lot this product because of the fragrance that is amazing,and the softness that this product gives to the skin.
My most wanted and used shapoo and conditioner are the Elseve total repair 5 from the L’Oreal .And in the end there is also the Rimmel powder that is very good for fixing the concealer . That is all for this post. Let me know down in the comments if you like to read a review for some of this products

Исто така ,овој месец во моите фаворити се најдоа одстранувачот на лак за нокти на Аура кој во себе не содржи ацетон, бидејќи лесно и едноставно го одстранува лакот од ноктите ,а притоа ги негува .Аура влезе во моите фаворити овој месец со уште 3 производи и тоа косата аголна четка која е идеална за правење контури на лицето, и 2 лакови од колекцијата Inches  во боја 39 и Gliter во боја 55. Со помош на овие два лака, направив голем број на интересни маникири за време на сите празници кои се случуваа во месецот. Потоа како севременски фаворит тука е и пудерот 3во1 на Макс фактор,а како новитет е камениот пудер на Римел кој многу добро го сетуваше подрачјето под моите очи после нанесениот коректор. По нанесувањето и фиксирањето на подлогата со овој пудер, таа остануваше цел ден на моето лице. Одличена камена пудра.
Шампонот и регенераторот на Л`Ореал за тотална обнова беа спас за мојта коса овој месец во кој секојдневно беше треритана со различни топлотни апарати и лакови за зацврсување. Уште еден нов производ за мене кој се најде во моите фаворити е извонредниот кремаст гел за туширање на Афродита со мирис на малина. Прекрасно задоволство под тушот. И на крај ,како секојмесечни фаворити уште 3 производи, и тоа Авон неутралната палета на сенки, и 2  Golden rose кармини од Velvet колекцијата и тоа во број 02 и 12. Тоа беше се за моите фаворити овој месец. Се надевам дека Ви се допаднаа. Доколку би сакале да прочитате подетална рецензија за некој од овие производи, напишете ми во коментарите подолу. И не заборавајте дека на бројка 5000 прегеледи Ве чека наградувањето!!! 

2 comments:

  1. hej mnogo mi se dopada post :D izabrala si lijepe favorite :D

    ReplyDelete
  2. :D hvala tiii :* dali ti se dopao neki proizvod posebno?

    ReplyDelete