Tuesday, June 21, 2016

Weekly Make up Basket !

Здраво девојки, 
Уште една недела, уште една нова make up корпа . Оваа недела се одлучив за следниве производи :
Оваа корпа ги содржи следните производи:
1. Нивеа база за шминка
2.Балзам за усни на Maybelline
3.Yves Rocher Coushion 
4.Aura Refresh Me foundation
5.Aura Correct me concealer 
6.Flormar blush duo бронзер и руменило
7. Essence  сет за веѓи
8. Авон пелета со 4 сенки во зелени тонови
9. Аура црн молив за очи
10.Yves Rocher црна маскара
11.Yves Rocher креон за усни
И 2 четки за нанесување на пудер, и за насесување на бронзер и руменило , на компаниајта Аура.

Тоа се сите производи кои оваа недела се најдоа во мојата неделна корма со шминка. Се надевам дека Ви се допаднаа. 
Дали некој од овие производи го користите и Вие? 

No comments:

Post a Comment