Thursday, February 26, 2015

December&January New In !!!Hi everyone
Welcome to my blog ones again. Today I’m going to write you about my new products that I bought in December and January .
In the beginning I must say that this 2 mounts I’ve been shopping like crazy for skin care products, I don’t know why, maybe the cold weather make me do it .
So here are they :

Добродојдовте на мојот блог. Денес ќе Ви ги претставам моите новитети за месец Декември и Јануар, со мало закаснување.  Главно производите кои ги купував овие два месеци, се однесуваат на нега на кожата ,можеби поради ладното време кое постојано ја исушуваше мојата кожа.
Тоа се следните производи: 
            First  Essentials refreshing cleansing milk for normal and combination skin, whit grape extract + Essentials face cream for  normal and combination skin ,whit mattifying burdock extract. I’m very satisfy whit this products, but I have try them 2-3 times, so I can’t say more for them. And the second one is Essentials cleansing milk for dry and sensitive skin, whit rose extract, and hydrating day cream for dry and sensitive skin, whit rose extract.

           Оваа зима Гарниер презентираше лимитирано издание на своите производи за нега на лице, и тоа по цена на едниот добивате 2 производи за нега на лице. Бидејќи ги обожава производите не Гарниер за нега на лицето , а и многу добро и одговараат на мојата кожа, купив 2 од овие лимитирани изданија и тоа , едното содржи освежувачко млеко за чистење на лице со екстракт од грозје наменет за нормална до комбинирана кожа + крема за лице наменета за нормална до комбинирана кожа. Вториот пакет кој го купив беше составен од млеко за чистење лице со екстракт од роза наменет за сува и осетлива кожа + хидрирачка дневна крема за лице за осетлива и сува кожа со екстракт од роза. И двата пакети ми се допаднаа многу ,и со сигурност и понатака ќе ги купувам овие производи.

              Another  2 skin care collections that a I bough this period, are Bioten skin care collection for dry skin whit cotton extrat , and Bioten skin care collection for normal skin.

             Исто така зедов и две колекции од копанијата Биотен која е релативно кратко време на нашиот пазар но, се покажа како доста добра бидејќи се работи за 100% природни препарати.  Јас ги зедов Биотен колекција наменета за сува кожа , составена од млеко за лице, тоник и крема кои се изработени од природен памук. Втората колекција е наменета за нормална кожа , обогатена со природна дуња а е составена од млеко за лице ,тоник и крема но, јас ја зедов само кремата и тоникот.

              Nivea calm&care roll on + Nivea sensitive & pure deo , because I think that Nivea has the best skin care in this tipe of products
 
              Нивеа ролон со смирувачко дејство кој се грижи за вашата кожа + Нивеа дезодоранс за осетливи пазуви. Овие два производи се најдоа во мојата кошничка бидејќи сметам дека Нивеа е бренд кој пружа најдобра нега на кожата и при користење ваков тип на козметички производи.
                Afrodita body milk and shower gel whit jojoba oil and shea butter – two products that I buy for firs time. 

               Афродита млеко за тело и гел за туширање составено од  јојоба масло и шеа .Ова се два производи кои ги купувам за првпат но , од кои очекувам многу.
   Colgate optic white tooth paste for whitening 

   Колгејт оптик паста за заби со избелувачки ефект
 

                Another 2 products from Garnier, hair shampoo and mask. This time I bought Ultra Doux repairing shampoo and mask for very dry and damaged hair. In first sight I like the packaging and the fragrance and also the price which is very affordable. Also I bought another shampoo from this collection ,whit  olive tree and rosemary extract for normal hair.

                Уште 2 производи на Гарниер се најдоа во моите новитети, а тоа се шампон и маска наменети за многу сува и оштетена коса од колекцијата Ultra Doux. Мојата коса е природна без фарба и не е премногу оштетена но, повремено сака да користам вакви производи наменети токму за целосна обнова бидејќи на тој начин мојата коса станува посјајна,погуста и поздрава. На прв поглед ми се допадна нивното пакување и мирис ,а ефектот останува да се види понатака.Исто така од оваа колекција, купив уште еден шампоин, и тоа со екстракти од маслиново дрво и рузмарин наменет за нормална коса.
                And the lest are some nail products from the Oriflames the one collection ,base and nail polish in color  London red, Avon gel nail polish in color apple candy and Catrice ombre top cote.

                И последни производи кои ги купив овие два месеци се однесуваат на ноктите. Тоа се лак за нокти во боја лондон црвена и база за нокит од колекцијата The one на Oriflame, гел лак во боја apple candy на Avon, и  Catrice омбре надлак.
No comments:

Post a Comment