Thursday, November 13, 2014

Collection Update !


Hi girls,
So , here I am back whit a new post after a few months . This last months were very busy for me, some big changes has happened in my life so , I stopped writing, but I’m back and whit some new thinks and more interesting post.
The first new think is that from now on I’m going to write my posts also in Macedonian, because I come from Macedonia . The reason for that is because the last 2 months I readied  and watched a lot of bloggpost and youtube beauty videos, but I can’t find any in Macedonian language , and in my country  you can find girls that don’t know English, so I like to do something for them.
Ok , now we can start whit the today post, in which I’m going to show you some now products that I bought this last months and I’m very satisfy whit them .


Max Factor Lasting performance foundation, transparent powder and color elixir lip stick in pen- I have this 3 products for a month now and I’m very satisfy with them. The foundation gives perfect coverage to the face, the powder matte perfectly and makes your make up last longer on your face, and the lipstick is soft and very pigmented.


Max Factor Lasting performace течен пудер, трнаспарентен пудер во прав и color elixir кармин во молив-  Ова се три производи од кои сум воодушевена последниов месец. Течниот пудер е феноменален, иако припаќа на една постара колекција на оваа копанија, сепак е еден од омилените на потрошувачите кој патен перфектно ги покрива неправилностите на Вашата кожа давајќи и феноменален порцелански изглед. Транспарентниот пудер многу добро ја фиксира шминката кој потоа трае цел ден, а карминот во пенкало е доста пигментиран кармин кој притоа на усните им дава мекост и вибрантна јака боја.
 

 Catrice smokey eye palette- interesting eye shadow palette for different make up look. The texture of the eye shadow is great, they are very pigmented and got a little shimmer in them what makes this palette more glamorous.


Ctrice smokey eye palette-интересна палета на бои со кои може да се направат различни make up  изгледи . Сенките се доста пигментирани, со извонредна текстура и мал број на светки низ нив кои ја прават оваа палета гламурознаAlso I got another smokey eye palette from Deborah, that is classic and I use it for long time ,and have her in my collection always
Art Deco palette – this is the first think that I buy from Art Deco ,and I’m stunning whit the effect. My favorite eye shadows that I have at the moment


Исто така, зедов уште една палета  на сенки од Deborah, која исто така е наменета за smokey eye look . Ова е една од моите омилени палети која ја користам подолго време и секогаш ја имам во мојата колекција на шминки.
Artdeco paletteова е првиот производ кој го купувам од оваа компанија, и мора да кажам дека сум воодушевена со неа. Дефинитивно ова е ојата омилена палета на сенки која ја поседувам во моментов


Bellaoggi eyeshadow palette – this is also a product that I’m buying for the first time so I can’t say much for it. In first sight is ok, nothing very special, but good colors to mix whit another eyeshadows and make a interesting make up looks

Bellaoggi eye shadow palette уште една палета во низата која ја купив сосема случајно бидејќи нејзините сенки во зелено кафеави тонови го привлекоја моето внимание. Иако не е некој посебен производ, сепак нејзините интересни бои даваат можност за добри комбинации на овие сенки со други ,а како резултат на тоа да добиеме интересни make up вечерни изгледи
 
Another think that I got are 6 nail polishes, 3 for Golden rose(the Paris collection ), one from  Flormar, one from Deborah (their mini collection ) and one from Misslyn. All of them are matt, 5 in pink and one in blue-tirquez color


Исто така овој период добив 6 нови лакови за нокти, 3 од колекцијата Парис на Golden rose, еден од  Flormar, еден од Deborah од нивната мини колекција и еден од  Misslyn. Сите се матирани, 5 од нив во розови подтонови ,а еден тиркизно плав.

I also got a Misslyn lipstick that is grat, I must say that I’m amazed by this lipsticks and for sure I’m going to buy few more colors from this lipsticks
A product that I was a little bit skeptic, but turned to be a super product ,is a liquid lip stick from  Deborah in cherry color. It has very good texture, great pigmented color and long lasting effect

Исто така зедов Misslyn кармин кој е извонреден и по текстура ,и по боја , пигментација и по долготрајност. Дефинитивно производ од кој во скоро време би сакала да купам повејќе бои.
Производ за кој при неговото купување бев малку скептична, е Deborah течен кармин во темно црвена боја. Сепак , одкако го испробав добро видов дека ова е извонреден производ со добро пигментирана боја и долготрајност на усните.Maybelline baby lip balm – product that I’m going to use more in this autumn days. Interesting, sweet and makes your lips soft. The only think that I don’t like , he leaves color on my lips and I hate that for a lip balm

Maybelline  baby lip balmбидејќи есента е тука, а со неа истудените денови , потребен ми беше производ за нега на усните ,па се одлучив да ги испробам овие балзами за усни за кои многу блогери зборуваат. И како што веќе е кажано, ова е извонреден производ кој дава мекос т и заштита на усните.Единствената работа што ми смета кај него е тоа што остава црвена боја на моите усни.Oriflame Swedish spa set- this is a set that I haven’t use yet so I can’t say many about it. The set is consists of face mask, face scrub and gentle face cream

Orifleme Swidish spa set- сет за нега на лицето кој е составен од пилинг за лице, маска за лице и крема.Neutrogena deep moisture comfort balm – is a good body balm that I use for my feeds because in cold time they get so dry. Is good product for the money that costs, but I’m not wow whit it so I’m not going to repurchase it again

Neutrogena deep moisture  comfort balmбидејќи во овие студени денови, кожата на моите стапала многу брзо се суши, имав потреба од производ кој ќе ја заштити мојата кожа и ке и ја даде потребната влажност. Сепак овој производ е само еден од низата, без никакви посебни и воодушебувачки ефекти, напротив со иритирачки јак мирис и лепливост на кожата по неговото користење
Garnier Pure Active Fruit Energy face gel – this is a product that is great for my face skin. Has amazing fragrance that disappears when the product is washed off, it make my skin soft and perfectly clean
Oriflame Feed Up – lately I have troubles whit dry skin to my feeds , so this is another product for resolving that

Garnier Pure Active Frute Energy гел за миење  на лице извонреден производ за моето лице кое и дава свежина,енергија и потполна чистота на кожата на лицето.
Oriflame Feed Up -во последно време мака мачам со сувата кожа на моите стапала, па ова е уште еден продукт  во низата со кој сакам да го решам тој проблемSchwarzkopf Gliss hair repair shampoo and mask – interesting set for hair revitalizing that gives vitality , shine and total repair to the hair
Schwarzkopf Gliss hair repair шампон и маска за коса интересен сет кој ја ревитализира косата, и дава живоѕ и извонреден сјај
That's all for today girls, see you soon.
Let me now down below in the comments if you like to read a recenzion for some of this products.

Тоа е се за денес девојки.
Доколу сакате во некој од моите наредни постови да прочитате рецензија за некој од овие производи, напишете  ми подолу во коментарите.

No comments:

Post a Comment